wtorek, 23 października 2012

Ławki ogrodowe na grillowe przyjęcia


Organizujesz rodzinne przyjęcia przy grillu? A może zapraszasz przyjaciół na Letnie Posadówki na świeżym powietrzu? Jeśli masz dużo gości i nie wiesz, jak ich wszystkich usadzić, z pewnością oznacza to, że masz za mało krzeseł ogrodowych. A z całą pewnością masz za mało ławek.
Ławki ogrodowe już dawno przestały się kojarzyć tylko z cmentarzami i parkami. Owszem, w parkach i cmentarzach dalej możemy je spotkać, ale producenci ławek zrobili wszystko, byśmy pozbyli się negatywnych konotacji i uwierzyli, że ławki ogrodowe świetnie sprawdzają się także w przydomowych ogródkach. Wygląd dzisiejszych ławek, rodzaj surowca, z jakiego są wykonane, sprawia, że ławki te są eleganckie, mają w sobie specyficzny urok.
W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się zwłaszcza ławki z rattanu, które wyglądają jak sofy, często stawiane są w restauracjach czy kawiarniach na świeżym powietrzu. Przeniesione do domowego ogródka oddają ten pozytywny klimat, kojarzący się z relaksem i wypoczynkiem.
Ławki ogrodowe przydają się szczególnie wtedy, gdy potrzebujesz na raz usadzić więcej osób. O ile osoby młode – nastolatki, studenci – mogą wyobrazić sobie imprezę przy grillu czy ognisku, na której miejsc siedzących jest mniej niż osób zaproszonych, o tyle przy starszych gościach trzeba już zadbać o odpowiednią ilość krzeseł. Podobnie, jeśli wyprawiamy kinderbale – na imprezach dla dzieci ławki sprawdzają się najlepiej, bo na jednej zmieści się kilkoro maluchów. Co więcej, ławka ogrodowa to rozwiązanie znacznie tańsze niż zakup odpowiedniej ilości krzeseł czy foteli.
Jeśli chodzi o rodzaj ławek – tu najlepiej sprawdzają się te plastikowe lub drewniane. Ławki z rattanu przypominają bardziej fotele czy komplety wypoczynkowe i siedzenie na nich przy stole nie jest specjalnie wygodne. Na ławce drewnianej, która z reguły jest wyższa niż rattanowa, może usiąść więcej osób jednocześnie.
A co zrobić z taką ławką, gdy przyjęcie już się zakończy? Ławka z pewnością przyda się niedaleko domu lub w ogródku, gdzie można postawić ją w cieniu, w miejscu z dobrym widokiem na cały ogród. Dla całej rodziny będzie świetnym miejscem do relaksu, miejscem, w którym można spokojnie wypić herbatę lub owocowy kompot z owoców ze swojego sadu i zapomnieć o codzienności. Jeśli nie chcemy ławek w ogrodzie – dobrym wyjściem jest kupno ławki składanej, którą po zakończeniu grillowania będzie można schować w garażu czy piwnicy.


1 komentarz:

  1. Warto pomyśleć już teraz o wiosennym grillowaniu.:)

    OdpowiedzUsuń