poniedziałek, 29 listopada 2010

JAK USUNĄĆ PLEŚŃ I GRZYB Z MEBLI DREWNIANYCH ?

Czarny lub ciemnozielony kolor fragmentów mebli ogrodowych z drewna może oznaczać pleśń lub grzyby, które rozwijają się np. pod wpływem wilgoci lub zmiennych warunków atmosferycznych. Niestety meble ogrodowe drewniane mogą zostać zaatakowane przez pleśnie i grzyby nawet w przypadku systematycznym zabiegom konserwującym. Mogą, ale oczywiście nie muszą. To zależy od wielu dodatkowych czynników.
Wydawać by się mogło , że jest to ogromne utrapienie, ale bez problemu można sobie z tym poradzić.

Na początek można wypróbować specjalne środki czyszczące do drewnianych mebli ogrodowych, które kupuje się np. na allegro bądź w pierwszym lepszym sklepie, czy składzie budowlanym z farbami i lakierami.
Należy zastosować się do wskazówek zamieszczonych w instrukcji użycia, która jest zazwyczaj podana na opakowaniu.

W przypadku, gdy pierwszy zabieg po czyszczeniu środkiem czyszczącym  nie przyniesie efektów, należy go powtórzyć lub użyć silnego roztworu chloru i dokładnie przemyć nim powierzchnię pokrytą pleśnią lub grzybem po czym bardzo dokładnie spłukać wodą.

Gdy okaże się, że nasze meble ogrodowe z drewna w dalszym ciągu mają ciemną barwę, wszystkie miejsca zaatakowane przez niespodziewanych gości należy oszlifować papierem ściernym do momentu, gdy zobaczymy , że drewno jest zdrowe. Wtedy drewniane meble trzeba poddać ''olejowaniu'' używając odpwoiedniego do tego celu środka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz