wtorek, 7 września 2010

MONTAŻ SIATKI OGRODZENIOWEJ

Najtańszym rozwiązaniem ogrodzenia i zarazem prostym w montażu jak i utrzymaniu jest siatka ogrodzeniowa, która wykonana jest drutu ocynkowanego bądź powlekanego dodatkowo pcv.

Siatkę ogrodzeniową montuje się do słupków odpowiedniej wysokości i powinny być dłuższe od siatki o 50cm, aby można było je wkopać w ziemię bądź zalać betonem we wcześniej wykopanych dołkach.
Słupki do siatki rozstawia się w odległości ok. 2,5-3 metrów od siebie.
Aby siatka ogrodzeniowa  była dobrze naciągnięta stosuje się tak zwane naciągi lub napinacze, które ułatwiają estetyczny i równy montaż.
W miejscach, gdzie mają stać słupki kopie się dołki i mocuje słupki zakopując je bądź zalewając betonem.
Na pierwszym i ostatnim słupku za pomocą nasadek zawiasowych mocuje się tak zwane zastrzały lub podpory, a do słupków narożnych po dwie podpory, które powinny być ustawione pod kątem 45o stopni do słupka podpieranego narożnego.
Należy pamiętać, aby słupki dobrze wypoziomować za pomocą poziomicy budowlanej oraz sznurka murarskiego bądź budowalnego.
Kiedy słupki zostaną odpowiednio wypoziomowane i zalane betonem należy odczekać kilka dni aż do wyschnięcia betnu.
Po tym czasie należy przystąpić do montowania drutu naciągowego co 50 cm wysokości siatki, czyli na siatkę 1,5m potrzebne będą trzy rzędy drutu.
Na wysokości każdego drutu montuje się naciągi i opaski ze śrubą z oczkiem przez które przekłada się drut naciągowy i za pomocą klucza okręca się napinacz tak długo, aż drut będzie wystarczająco napięty.
Za pomocą specjalnych przelotek naciągnięty drut mocuje się do słupków nawiercając w nim otwory na wysokości drutu.
Mocowanie siatki ogrodzeniowej zaczynamy od słupka początkowego lub narożnikowego i rozwijamy ją mocując po kolei do słupków pośrednich za pomocą drutu do wiązania siatki.

napinacz do siatki, naciąg
opaska słupka
pręt naciągowy


przelotka

słupek siatki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz