poniedziałek, 13 grudnia 2010

MEBLE OGRODOWE RATTANOWE I WIKLINOWE

Meble ogrodowe rattanowe czy wiklinowe?
Jakie rodzaj mebli jest najlepiej wybrać do swojego ogrodu? Bardzo dobrze się sprawdzają zarówno meble  wiklinowe jak i rattanowe, ponieważ są bardzo wygodne i lekkie w przenoszeniu. Na pierwszy rzut oka praktycznie nie widać pomiędzy nimi żadnej różnicy, aczkolwiek kiedy dobrze się im przyjrzeć , różnicę widać bardzo dobrze. Może tego rodzaju meble nie należą do najlepszych, ponieważ w niektórych momentach są znacznie mniej wytrzymałe na wszelkie czynniki atmosferyczne niż zwykłe drewno, aczkolwiek bardzo dobrze się sprawdzają podczas użtkowania. Główną wadą niestety jest fakt, iż wiklina i rattan niestety nie mogą stać  na deszczu i o tym fakcie należy zawsze pamiętać, żeby nie zniszczyć mebli. Nie powinny również stać bezpośrednio na słońcu, gdyż wiklina pod wpływem wysokiej temperatury oraz promieni słonecznych może stać się krucha i pękać.Logiczne jest zatem, że ani ławki parkowe ani miejskie nie będą na pewno zrobione nigdy z wikliny, meble biesiadne również, ponieważ te muszą się odznaczać bardzo dużą wytrzymałością. Bardzo często  meble ratanowe i wiklinowe będą występowały pod postacią krzeseł , foteli oraz stołów. W dzisiejszych czasach posiadamy całe mnóstwo ciekawych rodzajów mebli, o których bardzo często nie mamy również pojęcia. Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że rzadko szukamy dla siebie nowych rzeczy, ponieważ twierdzimy , iż wszystko jest  bardzo drogie i nie ma to najmniejszego sensu? Bardzo rzadko spotyka się ławki na taras wyprodukowane z rattanu bądź wikliny , natomiast ławki ogrodowe lub tarasowe najczęściej produkowane są z drewna egzotycznego, które jest wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne.
Importer mebli ogrodowych patrzy oczywiście na to jak kształtuje się rynek lokalny, jak również i ogólnoświatowy, ponieważ ważne jest to, aby były sprzedawane odpowiednie rodzaje mebli – oczywiście chodzi tutaj o takie, które konsumenci bardzo chętnie kupują, ponieważ przestoje na magazynach są niestety, ale jak najmniej możliwe. Morał tej bajki powinien być zawsze jeden. Każdy powinien wybrać dla siebie i własnej satysfakcji  odpowiedni produkt , ponieważ to właśnie na naszym własnym zadowoleniu zależy nam najbardziej.Czy do szczęścia potrzeba mi czegoś więcej? Mi nie, ale niech sobie każdy z was zada to samo pytanie, zarazem na nie również odpowiadając. Warto zadać sobie pytanie, czy chcę meble rattanowe, czy wiklinowe, czy pasują one do otoczenia mojego tarasu bądź patio, czy też preferuję raczej meble z drewna , plastiku lub żeliwa ?2 komentarze:

  1. Mam dokładnie takie same meble ogrodowe jak na zdjęciu ! tylko poduchy w innym kolorze. Fajny blog, dużo ciekawych informacji. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń