poniedziałek, 6 września 2010

SIATKA LEŚNA

Siatka leśna służy do ogrodzenia terenów budowy, sadów, szkółek leśnych, wszelkiego typu upraw rolnych i leśnych, a także terenów agroturystycznych i gospodartw rolnych oraz pastwisk.Służy także do grodzenia autostrad i trakcji kolejowych.

Siatka leśna jest bardzo wytrzymała na warunki atmosferyczne oraz chroni wszelkie tereny przed dziką zwierzyną, a przy tym jest tania oraz szybka i prosta w montażu.Siatka leśna produkowana jest w różnych wysokościach i gęstościach oczek.Wybór zależy od rodzaju zastosowania.
Do montażu nie potrzeba żadnych dodatkowych drutów naciągowych oraz innych akcesoriów.
Wystarczą zwykłe skoble oraz drewniane słupki do których poprostu się przybija siatkę leśną.
Najpowszechniej stosowana siatka leśna do grodzenia terenu budowy ma wysokość 160cm, natomiast w lasach zauważyć można wyższą siatkę leśną sięgającą 200cm, która chronić ma np.sadzonki przed dzikimi zwierzętami.
Na specjalne zamówienie produkowana jest także siatka leśna o wysokości 250cm.
Cechą charakterystyczną siatki leśnej jest rozstawienie oczek.
Na dole oczka są gęściej rostawione niż u góry co chronić ma przed podgryzaniem roślinek oraz przedostaniem się mniejszych zwierząt poza teren ogrodzony.

Parametry siatki leśnej:
- wysokość siatki leśnej- jest czynnikiem wpływającym na wygląd oraz typ zastosowania. Standardowo produkuje się siatkę leśną w wysokościach od 100 cm do 250 cm. Do grodzenia terenów budowy raczej stosuje się siatkę leśną w wysokości 160 cm, natomiast do ochrony np.sadzonek w lesie przed dziką zwierzyną stosowana jest siatka leśna w wysokości 200-250cm
- ilość drutów poziomych i pionowych- druty poziome mają wpływ na wysokość siatki leśnej, natomiast pionowe w zasadzie się nie zmieniają.Druty poziome w siatce leśnej są gęściej rozstawione niż druty pionowe.Odległość drutów pionowych to zazwyczaj 15 cm. Żadko spotyka się większy rozstaw, nie mniej jednak siatka leśna o rozstawie drutów w odległości 30 cm również jest produkowana lecz ma mniejsze zastosowanie
- grubość ocynku- najczęściej spotykamy siatkę leśną gdzie na metr kwadratowy drutu przypada od 80-120 gram ocynku
- grubość drutu- najczęściej stosowany drut wewnętrzny ma średnicę 1,6 mm, natomiast skrajny 2mm, a także 2,0mm x 2,5 mm.

Siatkę leśną można kupić w składach budowlanych, dużych marketach, hurtowniach i sklepach z ogrodzeniami, ale także nie wychodząc z domu wystarczy kliknąć w klawiaturę, a siatka leśna zostanie dostarczona pod same drzwi przez firmę kurierską prosto ze sklepu www.asos.pl
Jakie to proste !


skoble służą do montażu siatki leśnej

1,0 m  cena: 160 zł  KUP TERAZ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz