wtorek, 4 stycznia 2011

MEBLE OGRODOWE ŻELIWNE

Jakie są zalety i wady ogrodowych mebli żeliwnych? Są ostatnio bardzo modne, a przy tym cechuje je niezawodność i trwałość. Wśród ogrodowych mebli żeliwnych panuje obecnie niezliczone bogactwo form oraz kształtów. Dzięki tej właśnie niesamowitej różnorodności każdy planujący zakup takiego mebla może podkreślić lub wyrazić swoją osobowość. Istnieje również możliwość wykoanania takich mebli na zamówienie, dzięki czemu każda konstrukcja może mieć charakter maksymalnie spersonalizowany i dopasowany pod konkretnego klienta. Osiąga się to także poprzez praktycznie nieograniczone możliwości doboru tapicerek i poduszek ozdobnych. Nabierają one przez to bardzo efektownego wyglądu. Niewątpliwą zaletą jest niespotykany w przypadku innych mebli ogrodowych (na przykład z drewna) komfort ich użytkowania. Uchodzą za bardzo nowoczesne i stabilne.Najczęściej utrzymane są w tak zwanym stylu południowym. Zgodnie z tym stylem, ogród można wzbogacić obok żeliwnych mebli ogrodowych także przeróżnymi fontannami oraz rzeźbami. Odpowiednio dobrane i zaprojektowane mogą dodawać ogrodowi przepychu i wartości w oczach odwiedzających. Żeliwo jest zdecydowanie najbardziej trwałym materiałem z jakiego można wykonać meble ogrodowe. Na pewno jeśli ktoś zdecyduje się na zakup takich mebli nie zostanie posądzony o tandetny gust. Szczególnie można polecić takie żeliwne meble ogrodowe do ogrodu w stylu romantycznym. Ciekawym wariantem łączącym zalety mebli drewnianych i żeliwnych jest konstrukcja drewniano - żeliwna coraz lepiej się sprzedająca. Istnieją możliwości samodzielnego skomponowania takich mebli. Można wybrać z odpowiedniego katalogu jakiś konkretny styl żeliwnych nóg i do niego dopasować pozostałe elementy z drewna. Jeśli miałoby się rozważać wady mebli żeliwnych, to ich podstawowym mankamentem może okazać się  ich rzekoma zaleta, a mianowicie są one bardzo masywne i ciężkie. Dodaje to z pewnością jak już wcześniej wspomnieliśmy wrażenia stylowości, jednak ten ogromny ciężar ma swoje ujemne skutki.
Meble ogrodowe żeliwne żeliwne są najcięższe ze wszystkich mebli ogrodowych. Są przez to trudne do przeniesienia. Muszą przebywać w ogrodzie przez cały rok. To poważny minus. Niby są trwałe, a jednak ich konserwacja wymaga większej uwagi. Kiedy tylko zauważy się na nich najmniejsze ślady korozji, trzeba reagować. I najlepiej nie oszczędzać na środkach do konserwacji. Z pewnością te zabiegi są droższe niż w przypadku innych typów mebli ogrodowych. Kolejnym minusem jest oczywiście cena takich mebli są bardzo drogie, trudne w transporcie. Jeżeli meble ogrodowe żeliwne nie składają się wtedy należy pamiętać o zagospodarowaniu miejsca  do ich przechowywania. Zawsze przed zakupem mebli ogrodowych zarówno drewnianych, czy żeliwnych bądź wykonanych z innych materiałów nalezy wziąć pod uwagę nie tylko ich zalety, ale także wady.

3 komentarze:

 1. Meble ogrodowe żeliwne wyglądają pięknie, ale niestety są ciężkie i moim zdaniem to jest ich wada, ale jeżeli ktoś ma zadaszenie bądź nie musi ich przestawiać w inne miejsce to jak najbardziej w moich oczach znajdują uznanie. Meble ogrodowe z żeliwa mogą mieć wiele ciekawych i oryginalnych wzorów a w połączeniu z drzewem egzotycznym, np. bangkirai mogą stać na dworze przez cały rok.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,
  Poszukuję już od dawna ławki do ogródka. Bardzo spodobała mi się ławka na Pani pierwszym zdjęciu. Gdzie można kupić taką ławkę?
  pozdrawiam Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja z mebli ogrodowych najbardziej lubię leżaki i hamaki. Na hamaku mogłabym leniuchować cały dzień. Najlepiej z książką.

  OdpowiedzUsuń