wtorek, 21 września 2010

PIELĘGNACJA MEBLI RATTANOWYCH


JAK CZYŚCIĆ MEBLE RATTANOWE ?

Rattan, z którego często wykonane są nasze meble tarasowe i ogrodowe, jest dość łatwy w czyszczeniu i raczej nie przysparza wielu problemów. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak się do tego zabrać. Jeżeli należysz właśnie do tej grupy, to mam dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek. Zapraszam do lektury.
Meble rattanowe powleczone lakierem - zabrudzenia z takich mebli możemy usunąć, używając do tego celu miękkiej flanelowej tkaniny. Za pomocą takiej szmatki, usuniemy zewnętrzne zabrudzenia. Natomiast w trudniej dostępnych miejscach, możemy użyć rury ssącej odkurzacza.
Meble rattanowe niezabezpieczone - w przypadku mebli rattanowych nielakierowanych, do ich czyszczenia możemy użyć przygotowanego wcześniej roztworu składającego się z 1l. letniej wody, 4 łyżek soku z cytryny i 4 łyżek 15% wody utlenionej. Mebel możemy czyścić np. przy pomocy gąbki lub szmatki. Taki sposób konserwacji oprócz tego, że odświeża nasze meble i utrzymuje je w czystości, to jeszcze zabezpiecza je przed matowieniem.
Na koniec wspomnę jeszcze o tym, że meble na taras i do ogrodu, wykonane z rattanu są dość wrażliwe na działanie warunków atmosferycznych m.in. słońca i deszczu. Dlatego warto zapewnić im należytą ochronę, dzięki czemu posłużą nam przez długi czas.


fot.internet

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz