poniedziałek, 27 września 2010

AKCESORIA KUCHENNE I PIECOWE

Wkład ogniowy
Wkład ogniowy, żeliwny to znakomite zabezpieczenie dla ochrony wnętrza drzwiczek hermetycznych w piecach kaflowych. Dzięki jego osłonie drzwiczki zachowują większą żywotność.


wkład ogniowy duży
  cena: 30,25 zł  KUP TERAZ

 Krążek do plyt kuchennych

Fajerki do płyt kuchennych
Rura zapiecowa


czwartek, 23 września 2010

DRZWICZKI PIECOWE I KUCHENNE

Drzwiczki żeliwne ażurowe
Drzwiczki żeliwne ażurowe, czarne .Drzwiczki kominkowo-piecowe, dwuskrzydłowe ozdobione pięknym ażurem. Wykonane z żeliwa szarego, malowane wysokiej jakości farbą. Bardzo często drzwiczki montowane są jako element dekoracyjny. Zapobiegają wypadnięciu drewna z kominka.
- szerokość: 60,5cm
- wysokość: 56,5cm
- waga: 18kg

Drzwiczki chlebowe wykonane z żeliwa szarego, odpornego na wysoką temperaturę. Stylizowane na starodawny klimat wiejski. Solidnie wykonane. Pasują do wszelkiego typu kafli piecowych. Stosuje się je dostacjonarnych kuchni węglowych do wypieków chleba lub do wędzarni.
- szerokość: ok.
48 cm
- wysokość: ok.
33 cm
- głębokość krawędzi do wnęki: ok.
3 cm
- waga: ok.
6,3 kg


Drzwiczki żeliwne dzielone dolne stosuje się do pieca kaflowego
Wykonane z żeliwa szarego najwyższej jakości. Zapobiegają szybkiemu wygaśnięciu paleniska i długo utrzymują ciepło wewnątrz .
- szerokość: ok. 28cm
- wysokość: ok. 18cm
- szerokość montażowa: ok 20cm
- wysokość montażowa: ok 12cm
- waga: ok.
2,7 kg

  Drzwiczki kominkowe małe w kolorze brązowym z wkładem ogniowym
- szerokość: 14cm
- długość: 14cm
- waga: 0,5kg

                                         


Drzwiczki żeliwne chlebowe małe.
- szerokość: ok. 42 cm
- wysokość: ok.
27 cm
- głębokość krawędzi do wnęki: ok.
4 cm
- waga: ok.
5 kg
                               
                                    

                                

                                                                     uwaga !
wszystkie parametry są  z asortymentu sklepu internetowego http://www.asos.pl/

wtorek, 21 września 2010

RUSZTA PIECOWE I KUCHENNE

Ruszt sztabkowy żeliwny.

Element paleniska  w piecach i innych urządzeniach grzejnych. Główną częścią jest pokład rusztu z żeliwnych odlewów zwanych rusztowinami, między którymi są prześwity dla przepływu powietrza. W piecach na paliwo stałe ruszt podtrzymuje spalany węgiel lub koks zapewniając pozostawienie wolnej przestrzeni pod paleniskiem. Stosowanie rusztu zwiększa dopływ powietrza do paliwa, oraz umożliwia pozbycie się z miejsca spalania popiołu spadającego pod spód rusztu do specjalnego zagłębienia zwanego popielnikiem. Do udrażniania rusztu używa się pogrzebacza. W piecach opalanych drewnem rusztów nie stosowano - drewno praktycznie nie daje popiołu i w naturalnym ułożeniu zapewnia wystarczającą ilość powietrza. W paleniskach opalanych tzw. peletami (brykietami drzewnymi) ruszty są niezbędne. W piecach przemysłowych stosuje się ruszty składane z odrębnych rusztowin, wstawianych w obudowę paleniska. Rusztowiny mają specjalne wypusty zapewniające między nimi odstęp potrzebny do napowietrzania ognia. W razie pęknięcia wymienia się tylko niesprawne elementy zamiast całego rusztu.

                                                                Ruszt sztabkowyRuszt parnikowy
Ruszt okrągły
Ruszt tabliczkowy

Ruszt ''Jawor''Ruszt ''Grudziądz''

PIELĘGNACJA MEBLI RATTANOWYCH


JAK CZYŚCIĆ MEBLE RATTANOWE ?

Rattan, z którego często wykonane są nasze meble tarasowe i ogrodowe, jest dość łatwy w czyszczeniu i raczej nie przysparza wielu problemów. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak się do tego zabrać. Jeżeli należysz właśnie do tej grupy, to mam dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek. Zapraszam do lektury.
Meble rattanowe powleczone lakierem - zabrudzenia z takich mebli możemy usunąć, używając do tego celu miękkiej flanelowej tkaniny. Za pomocą takiej szmatki, usuniemy zewnętrzne zabrudzenia. Natomiast w trudniej dostępnych miejscach, możemy użyć rury ssącej odkurzacza.
Meble rattanowe niezabezpieczone - w przypadku mebli rattanowych nielakierowanych, do ich czyszczenia możemy użyć przygotowanego wcześniej roztworu składającego się z 1l. letniej wody, 4 łyżek soku z cytryny i 4 łyżek 15% wody utlenionej. Mebel możemy czyścić np. przy pomocy gąbki lub szmatki. Taki sposób konserwacji oprócz tego, że odświeża nasze meble i utrzymuje je w czystości, to jeszcze zabezpiecza je przed matowieniem.
Na koniec wspomnę jeszcze o tym, że meble na taras i do ogrodu, wykonane z rattanu są dość wrażliwe na działanie warunków atmosferycznych m.in. słońca i deszczu. Dlatego warto zapewnić im należytą ochronę, dzięki czemu posłużą nam przez długi czas.


fot.internet

ZESTAWY MEBLI OGRODOWYCH

Zestawy mebli ogrodowych wprowadzają do ogrodu estetykę oraz wygodę. Zestawy składają się ze stołu i krzeseł oraz ławek. Są bardzo wygodne i modne.Nadają się zarówno do ogrodu jak i na taras , czy balkon. Są funkcjonalne i estetycznie wykonane.                                  

czwartek, 9 września 2010

KRZESŁA OGRODOWE

Krzesło ogrodowe "Brazylia" to solidny i wygodny mebel do Twojego ogrodu. Drewno egzotyczne jest bardzo wytrzymałe, a żeliwne nogi zapewniają stabilność .  Bardzo dobrze komponuje się wśród zieleni w gospodarstwach agroturystycznych, hotelach, pensjonatach i ogrodach. Nowoczesny kształt sprawi, że Twój ogród stanie się wyjątkowy, a każde inne miejsce będzie przyciągało swym urokiem.

Idealne rozwiązanie na mały balkon, czy taras.
Krzesła ogrodowe Królewskie oraz Classic  wykonane są z drewna rodzimego, podwójnie impregnowane, deski są grube i nie wymagają dodatkowych wsporników.

Krzesło ogrodowe ''Brazylia''

cena : 305 zł   KUP TERAZ 

Krzesło ogrodowe ''Królewskie'' bez podłokietnika

cena : 210 zł   KUP TERAZ

Krzesło ogrodowe ''Classic''  z podłokietnikiem
 
 

środa, 8 września 2010

ŁAWKI ŻELIWNE

Ławki żeliwne oferowane przez sklep internetowy http://www.asos.pl/ posiadają grube, mocne i stabilne odlewy żeliwne z najlepszych polskich odlewni żeliwa .
Nogi żeliwne połączone mogą być z podłokietnikami ,które dodatkowo dodają uroku.
 Ławki parkowe typu ''Królewskie'' z podłokietnikiem lub bez są ciężkie przez samą już wagę odlewów, ale przy tym są wygodne i stabilne oraz stylowe.

Tak wygląda noga żeliwna do ławki ''królewskiej''A tak wygląda gotowa ławka żeliwna, parkowa lub miejska (według uznania), heh..;0)MEBLE OGRODOWE Z DREWNA EGZOTYCZNEGO

Bangkirai to egzotyczny gatunek drewna pochądzący z tropikalnych lasów Malezji oraz Indonezji.
Drewno bangkirai jest bardzo twarde i odporne na warunki atmosferyczne,grzyby oraz insekty.
Swoją twardością przewyższa o ok.20-40% dąb! Jego żywotność w umiarkowanych warunkach klimatycznych oceniana jest na 15-25 lat.
Można je pozostawić bez żadnej dodatkowej impregnacji chcemicznej,ponieważ w swoim składzie zawiera specjalny olej,który jest jej naturalnym impregnatem.
Bangkirai jest to drzewo liściaste,których pień osiąga wysokość do 40 m i średnicę do ponad 100 cm.
Podobnie jak teak jest to roślina dwuskrzydłowa,którą pozyskuje się z wieloletnich upraw leśnych; ponieważ na indonezyjskie drewno okrągłe nałożony jest zakaz eksportu drewno obrabiane jest w Indonezji, z czego oczywiście czerpie zyski krajowa gospodarka tego kraju.
Należy do gatunku drewna hard wood,czyli drewno twarde i posiada od jasno do średnio brązowy kolor, miejscami jasno żółty.
Do łączenia drewna egzotycznego bangkirai należy używać wyłącznie wkrętów i elementów ze stali nierdzewnej.
Dzięki wysokiej zawartości krzemu,drewno to może przebywać w gruncie kilka lat,ponieważ jest niezwykle odporne na wilgoć.SIATKA RABATOWA

Siatka rabatowa, siatka plastikowa , siatka drobiarska to jedno i to samo.


Wszystkie nazwy określają ten sam typ siatki, która służy do ochrony drzewek i młodych krzewów przed zwierzętami, chroni też grządki i rabaty , a także wzmacnia nasypy, czy skarpy przed osuwaniem. Można wykorzystać ją jako ogrodzenie dla małych zwierząt domowych, czy ptactwa. Zastosowanie znalazła w walce z kretami uniemożliwiając im przedostanie się na powierzchnię.

KONSERWACJA I PIELĘGNACJA MEBLI OGRODOWYCH METALOWYCH

Konserwacja mebli ogrodowych metalowych

Meble ogrodowe metalowe są bardzo wytrzymałe, a przy tym higieniczne i odporne na warunki atmosferyczne.Meble ogrodowe żeliwne powleczone są farbą antykorozyjną, a aluminiowe zazwyczaj są ocynkowane dlatego ich pielęgnacja i konserwacja nie wymaga dużo pracy i właściwie ogranicza się tylko do przetarcia wilgotną szmatką, aby oczyścić je z kurzu.
Jeśli jednak zauważymy ślady korozji niezwłocznie należy to miejsce delikatnie oczyścić papierem ściernym o drobnej granulacji i ponownie pomalować farbą antykorozyjną, którą dostaniemy w każdym markecie budowlanym, czy sklepie lub hurtowni z farbami.Nie należy czyścić papierem o grubej gramaturze, gdyż porysuje meble.
Jeśli nasze meble są stare, ale piękne i szkoda nam je wymienić na nowe wystaczy szczotką drucianą zetrzeć starą powłokę farby, a jeśli ciężko schodzi pomocna będzie opalarka, która podgrzeje farbę.Stanie się bardziej plastyczna i przy pomocy szpachelki lub właśnie szczotki drucianej bez problemu się jej pozbędziemy.Wtedy tylko całość wypolerować papierem ściernym i położyć farbę antykorozyjną w ulubionym kolorze.
Meble ogrodowe aluminiowe wystarczy po zimie umyć, chyba że są połączone z innymi materiałami takimi jak drewno, czy kamień.Wtedy pielęgnujemy je zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji tych materiałów.
Każdy ma swój styl,inne upodobania i kieruje się tym w swoim życiu na każdym kroku.Nawet przy wyborze mebli ogrodowych będziemy kierowacć się swoją intuicją i raczej zdanie innych za bardzo nam nie pomoże,ponieważ i tak postawimy na swoim.
Dosyć często wybieramy ławki ogrodowe ,czy krzesła wykonane z metalu,których kuta struktura nie jest tak obszerna i zajmuje mało miejsca.Meble takie najczęściej wybierają zwolennicy włoskich klimatów uwielbiający stylowe domy i włoskie ogrody.
Metal i żeliwo są bardzo trwałymi materiałami dlatego mają swoich zwolenników.Trzeba pamiętać,aby materiały te były odpowiednio zabezpieczone przed wodą,ponieważ są bardzo podatne na korozję,dlatego wystarczy je odpowiednio zabezpieczyć preparatem antykorozyjnym.Taka ławka ogrodowa,czy krzesło albo stół ma dużą wadę,ponieważ ciężar utrudnia użytkowanie i np.przesuwanie ,czy przenoszenie może być uciążliwe.Mimo tego ażurowe wzory i przepiękne kształty przyciągają wzrok klienta,który bardziej liczy na wygląd niż wygodę.Moim zdaniem meble takie nie są wygodne,ale zawsze można jako dodatek zastosować ładnie wykończone poduszki,które umilą nam wypoczynek.
Meble aluminiowe są bardzo lekkie,a tym samym proste w użytkowaniu,ponieważ w każdej chwili możemy je przenieść w dowolne miejce bez najmniejszego wysiłku ,a przy tym są ostatnio bardzo modne i odporne na czynniki atmosferyczne.Oczywiście jak każdy mebel trzeba od czasu do czasu przetrzeć je szmatką.Trzeba jednak sprawdzić grubość materiału,ponieważ może się okazać,że ławka ogrodowa jest wykonana ze słabego aluminium i pod ciężarem może się wygiąć,czy całkowicie zniekształcić.Mimo tego producenci wymyślają coraz to modniejsze kształty i ciekawe wzory.Bardzo fajną zaletą takich mebli ogrodowych jest ich lekka konstrukcja umoliwiająca szybkie i wygodne przenoszenie oraz możliwość złożenia ,a co za tym idzie przechowywania.

STOŁY OGRODOWE

Super nowoczesne wzornictwo, stabilne i piękne stoły ogrodowe wykonane z drewna egzotycznego połączonego z elementami żeliwnymi upększą każd ogród i wolną przestrzeń.
Drewno egzotyczne jest odporne na zmienne warunki atmosferyczne.
Stoły są idealne do ogrodu, na taras ,czy balkon.PIECYKI GAZOWE

Piecyki gazowe stosuje się w pomieszczeniach, które nie wymagają stałego ogrzewania - w domach letniskowych, przyczepach kempingowych, ale także domach jednorodzinnych.
Gaz jako paliwo do grzejników przenośnych ma kilka ważnych cech.
Nie jest toksyczne, nie zanieczyszcza atmosfery, jest całkowicie palny i ma wysoką wartość opałową.
Koszt eksploatacji takiego piecyka jest zbliżony do kosztu oleju opałowego i elektryczności.
Piecyk gazowy to urządzenie bardzo łatwe do przemieszczania, często wyposażone w kółka.
Połączenie pomiędzy urządzeniem i butlą składa się z wężyka i reduktora.
Piecyk gazowy może być stosowany zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz, ale należy pamiętać, że można ich używać tylko tam, gdzie jest prawidłowo działająca wentylacja nawiewno-wywiewna. Nie powinny pracować na przykład w sypialniach, w łazienkach, toaletach i piwnicach.
Należy pamiętać o dobrej wentylacji pomieszczeń .
Uwaga! Nie wolno stosować piecyków gazowych w pomieszczeniach, w których ludzie przebywają stale.
Piecyka pod żadnym pozorem nie wolno zasłaniać firanami, meblami czy innymi przedmiotami, gdyż przepływ powietrza musi swobodnie promieniować do pomieszczenia.
Bardzo ważne jest aby piecyk gazowy nie stał blisko przedmiotów łatwopalnych.
Na działanie ogrzewaczy nie mają wpływu ewentualne przerwy w dostawie prądu, które w wodnych systemach c.o. powodują na przykład zatrzymanie pracy pompy cyrkulacyjnej, a w układach zasilanych energią elektryczną – całkowite unieruchomienie ogrzewania.
Ogrzewacze przenośne wyposażone są w zabezpieczenia, podobnie jak ogrzewacze z odprowadzeniem spalin. Jeśli nastąpi wypływ nie spalonego gazu, a zawartość dwutlenku węgla w powietrzu jest zbyt duża, dopływ gazu zostanie odcięty.
Piecyk gazowy może mieć palnik katalityczny (pozwalający na wstępne oczyszczenie spalin) lub palnik ceramiczny. Palniki mają zapłon piezoelektryczny, czyli zapalają się na skutek powstania iskry elektrycznej.OGRZEWANIE GARAŻU, WARSZTATU

Często zadajemy sobie pytanie jak ogrzać garaż tanim i prostym sposobem ?

Nie w każdym pomieszczeniu mamy dostęp do prądu dlatego chcę zaproponować bardzo fajne rozwiązanie, które jest łatwe w instalacji oraz tanie !

PIECYK SZAMOTOWY

Piecyk szamotowy, np ten który proponuje sklep internetowy www.asos.pl oraz www.fispo.pl

Wewnątrz piecyka znajdują się cegły szamotowe, które bardzo szybko się nagrzewają. Można palić w tym piecyku dosłownie wszystko co mamy pod ręką, czyli możemy wykorzystać nie tylko drewno, węgiel, ale również resztki papieru, czy śmieci. Uważa się , że są to piecyki ''wszystkożerne''.
cena  170,39 zł  KUP TERAZ

PIECYK ŻELIWNY KOZA

Ozdobny wygląd oraz praktyczne zastosowanie w garażach, domkach letniskowych, na halach oraz wszędzie tam , gdzie nie ma możliwości montażu instalacji grzewczej.PIECYK CYGANEK

Wygląda bardzo estetycznie i szybko się nagrzewa a do podłączenia wystarczy rura dymna i wyprowadzenie na zewnątrz

Bardzo wygodne rozwiązanie, praktycznie bezobsługowe. Piecyk gazowy wystarczy tylko włączyć. Jednak ważna jest również wentylacja ! Jest łatwy w transporcie i daje szybkie efekty cieplne


Piec trocinowy stosuje się w pomieszczeniach gdzie ludzie przebywają ''czasowo''.Wykonany jest z blachy stalowej a trzon pieca ma kształt walca.Dopływ powietrza reguluje się za pomocą drzwiczek , które znajdują się na dole trzonu.Należy pamiętać, że pierwsze ustawienie i podłączenie takiego pieca powinno być wykonane przez wykfalifikowaną osobę. Piec trociniak należy ustawić na podłożu betonowym, ceramicznym lub blaszanym oraz w bezpiecznej odległości od przedmiotów drewnianych, mebli i ścian oraz przedmiotów łatwopalnych.

Podłączenie do przewodów kominowych wykonuje się bezpośrednio za pomocą rur dymnych a w przypadku połączenia ze sobą dwóch lub kilku rur należy pamiętać o szczelności połączeń.
Nie można spalać w tym piecu tworzyw sztucznych ani węgla, gdyż piec przystosowany jest do spalania trocin drzewnych.

cena 120,98 zł KUP TERAZ 

wszystkie produkty znajdują się w sklepie http://www.asos.pl/ oraz www.fispo.pl

A JAKIE OGRZEWANIE GARAŻU , CZY WARSZTATU TY PROPONUJESZ ?
Czekam na opinie oraz ciekawe podpowiedzi ''jakie wybrać ogrzewanie garażu'' ?

wtorek, 7 września 2010

ŁAWKI OGRODOWE, PARKOWE, MIEJSKIE I BIESIADNE

Ławki ogrodowe, miejskie,biesiadne i parkowe.
Ich zastosowanie ciężko opisać jednym określeniem ponieważ nadają się do przydomowych ogródków, na taras, jako ławki parkowe i przydrożne oraz do wszelkich pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych.
Umilają nam wolny czas pozwalając na odpoczynek, a przy tym są ozdobą parków, ogrodów, pensjonatów, czy deptaków.
Sklep internetowy www.asos.pl posiada w swojej ofercie bogaty wybór różnorodnych wzorów ławek ogrodowych, ławek parkowych i miejskich. Solidne wykonanie oraz mocne, żeliwne nogi większości modeli sprawią iż miejsce, w którym postawisz ławkę nabierze charakteru oraz magii....

A oto przykładowe ławki ogrodowe oraz miejskie :


 ławka ogrodowa ''Laguna'' 
ławka ogrodowa ''Brazylia''

 
                                                                 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


ławka ogrodowa ''Sofia''
ławka parkowa
ławka miejska
 

ławka ogrodowa ''Praga''
ławka miejska
ławka parkowa
 
                                                                                        
                                           
        

ławka ogrodowa ''Madryt''


                                                 
ławka ogrodowa''Królewska'' z podłokietnikiem
ławka miejska
ławka parkowa

                                                       Ławki te wykonane są z krajowych gatunków drewna bądź z drewna egzotycznego. Sam możesz wybrać , która ławka Ci odpowiada ....
Zachęcam do komentowania i oceniania ławek....;0)

MONTAŻ SIATKI OGRODZENIOWEJ

Najtańszym rozwiązaniem ogrodzenia i zarazem prostym w montażu jak i utrzymaniu jest siatka ogrodzeniowa, która wykonana jest drutu ocynkowanego bądź powlekanego dodatkowo pcv.

Siatkę ogrodzeniową montuje się do słupków odpowiedniej wysokości i powinny być dłuższe od siatki o 50cm, aby można było je wkopać w ziemię bądź zalać betonem we wcześniej wykopanych dołkach.
Słupki do siatki rozstawia się w odległości ok. 2,5-3 metrów od siebie.
Aby siatka ogrodzeniowa  była dobrze naciągnięta stosuje się tak zwane naciągi lub napinacze, które ułatwiają estetyczny i równy montaż.
W miejscach, gdzie mają stać słupki kopie się dołki i mocuje słupki zakopując je bądź zalewając betonem.
Na pierwszym i ostatnim słupku za pomocą nasadek zawiasowych mocuje się tak zwane zastrzały lub podpory, a do słupków narożnych po dwie podpory, które powinny być ustawione pod kątem 45o stopni do słupka podpieranego narożnego.
Należy pamiętać, aby słupki dobrze wypoziomować za pomocą poziomicy budowlanej oraz sznurka murarskiego bądź budowalnego.
Kiedy słupki zostaną odpowiednio wypoziomowane i zalane betonem należy odczekać kilka dni aż do wyschnięcia betnu.
Po tym czasie należy przystąpić do montowania drutu naciągowego co 50 cm wysokości siatki, czyli na siatkę 1,5m potrzebne będą trzy rzędy drutu.
Na wysokości każdego drutu montuje się naciągi i opaski ze śrubą z oczkiem przez które przekłada się drut naciągowy i za pomocą klucza okręca się napinacz tak długo, aż drut będzie wystarczająco napięty.
Za pomocą specjalnych przelotek naciągnięty drut mocuje się do słupków nawiercając w nim otwory na wysokości drutu.
Mocowanie siatki ogrodzeniowej zaczynamy od słupka początkowego lub narożnikowego i rozwijamy ją mocując po kolei do słupków pośrednich za pomocą drutu do wiązania siatki.

napinacz do siatki, naciąg
opaska słupka
pręt naciągowy


przelotka

słupek siatki